Kontakty w serwisach randkowych

Jak nawiązywać kontakty w serwisach randkowych?

bdsmWiele osób sądzi, że budowanie relacji on-line jest dużo prostsze niż robienie tego samego w realnym świecie. To prawda, nawiązanie rozmowy „twarzą w twarz” bywa bardzo trudne, a dla niektórych wręcz nieosiągalne. Osoby mające problem z „zaczepianiem” obcych na ulicy, a mimo to chcące poznać kogoś, z kim będą mogły iść przez życie, powinny spróbować znaleźć taką bratnią duszę właśnie w serwisie randkowym. Jednak i w tym przypadku wypada mieć pojęcie o zasadach, którymi należy kierować się, zagajając do przyszłej drugiej połówki. Jak to robić poprawnie?

Przede wszystkim nie powinno się rozpoczynać wymiany zdań od banalnego „Jak leci?”, a sięgnąć po coś trochę bardziej oryginalnego. Dobrym sposobem jest prześledzeniu profilu osoby, do której zamierzamy napisać i znalezienie w nim tego, co Was łączy. Jeśli ma ona zdjęcia ze zwierzętami na jarlew75.pl, a Ty także je lubisz – może by to podkreślić?

Ponadto nie warto silić się na wymyślanie niestworzonych historii, by zaciekawić drugą stronę. Najważniejsza jest spontaniczność i prostolinijność. Wyślij wiadomość typu „Cześć, od razu, gdy przeczytałem, że interesujesz się górami, postanowiłem do Ciebie napisać”.

Musisz również uważać, by za bardzo „nie rozluźnić” rozmowy. Sformułowanie „Szarpałbym Cię jak Reksio szynkę” nie jest najodpowiedniejszym dla świeżo poznanej osoby. Taki zwrot może zasugerować jej, iż naszym celem jest seks. Randki numer 2 nie musi wcale być…

seks-telefonNiezbyt trafne wydaje się też zasypywanie partnera do rozmowy szczegółami ze swojego życia już przy pierwszym kontakcie. Może to zostać uznane za nietaktowne.
Kończąc pierwszą wymianę maili, powinno się zadać jakieś pytanie, by zachęcić drugą osobę do podtrzymania rozmowy, a w ostatnim zdaniu napisać, że czekamy na odpowiedź. Ale nie biznesowo, w stylu „Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu”, a „Muszę iść. Może odpiszesz w wolnej chwili?”
Jak widać, nawiązywanie kontaktów w Internecie, podobnie jak w prawdziwym świecie, bywa skomplikowane.