Postrzeganie zdrady

Postrzeganie zdrady przez kobiety i mężczyzn – zdrada emocjonalna a seksualna

spotkania erotyczneWiele związków, jakie tworzymy przez całe swoje życie, nie trwa zbyt długo i boleśnie się kończy. Powodami, dla których owe relacje muszą zostać zakończone, może być wiele. Zalicza się do nich m.in.: niezgodność charakterów, zauroczenie nowym partnerem czy właśnie zdrada. Jednakowoż nie zawsze musi być ona fizyczna i oznaczać okazywanie namiętności innej osobie. „Skok w bok” nie w każdym przypadku oznacza „sex-randki”, a nader często ogranicza się wyłącznie do sfery uczuciowej i duchowości. To właśnie w niej dochodzi do zamiany drugiej połówki na inną. Taki rodzaj stowarzyszenieswiatlo.org.pl zdrady jest szczególnie bolesna dla kobiet – mężczyźni zaś przeważnie dostrzegają pierwszy z opisanych typów zdrad. Czy zawsze?

seks-telefonWarto wyjaśnić sobie rozbieżności pomiędzy opisywanymi rodzajami zdrad. Emocjonalna nie wiąże się z seksualnymi kontaktami jednej ze stron romansu z kimś innym, a wyłącznie ze skupianiem myśli na innej osobie. Można przebywać ze swoją drugą połówkę, ale w centrum swojej świadomości przez cały czas mieć kochanka. Zdrada fizyczna oznacza nic innego, jak pozamałżeński seks i zazwyczaj trwa krócej.

seks-telefon-440x333
Wiele osób uważa, że sposób pojmowania jednej i drugiej omawianej formy zdradzania, uzależniony jest od faktu, iż mężczyźni pragną mieć pewność, że pojawiające się w ich związkach dzieci, faktycznie zostały przez nich spłodzone. Kobiety nie mają co do tego wątpliwości, ponieważ rodzą potomstwo i doskonale wiedzą, iż ma ono ich DNA. Wydaje się jednak, że ta teoria nie ma związku z rzeczywistością, a różnice w pojmowaniu zdrad wynikają po części ze wzorców wyniesionych z rodzinnego domu, a także z podejścia do wzajemnej relacji damsko-męskiej. Zdradę psychiczną bardziej przeżywają te pary, które łączy silna więź w owej sferze, a fizyczną – osoby nie czujące do siebie nic poza pragnieniem zbliżeń.

Niezależnie od naszej płci, z pewnością nie chcielibyśmy być zdradzani, prawda? W emocjach, czy łóżku – to zawsze boli tak samo.